0 532 601 45 94
info@35tesisat.com
14 Temmuz 2016
BETEK TEMİZLİĞİ BUCA

 

 

PETEK TEMİZLEME ve RADYATÖR YIKAMA

 

 

Faydaları

 •    
 • Kombinizin daha verimli ve rahat çalışmasını sağlar
 •    
 • Peteklerde meydana gelen kireç, su taşı, pas, tortu birikintilerini önler ve kombinizin ömrünü uzatır.
 •    
 • Yakıttan tasarruf sağlar ve paranız cebinizde kalır.
 •    
 •    

  Yıllarca tesisat içerisinde dönen suyun temiz kalmasını sağlar.

     

Petek Temizliği Nasıl Yapılır ?

Petekleriniz   eskiye oranla az ısınıyorsa  yine peteklerinizde alt yada üst   kısımlarda ısı kayıpları meydana  geliyorsa peteklerinizin temizleme   zamanı gelmiştir pektek temizliği bakımı maksimum 3 yılda bir defa mutlaka yapılmasını öneririz normalde 2 yılda bir petek temizliği yapılsa daha iyi olacaktır.
petek temizliğinin ve petek bakımının faydaları:
Temizlik sonrasında daha iyi ısı transferi ve sükilasyon olacağından faturanızda azalma olur
Tesisat  temizlendiği için balçık ve oluşan kurumlardan arınır   filitrelerde  temizlenir ve kombi rahat çalışır kombinizin ömrünü   uzatır.
Temizlenen bir kalerüferde hissedilir şekilde ısı artışı olur düşük ayarlarda daha iyi ısınır

Peteklerin temizliğinde 3 farklı kimyasal kullanıyoruz ve bu işlemi peteklerinizi sökmeden bu iş için geliştirilmiş bir makina yardımı ile temizliyoruz.
Ekibimiz önce tesisatı ve petekleri su ile kaba pisliğini temizler ikinci aşamada temizleme kimyasalını makinaya koyup tek tek peteklerde    dolaştırır makina kimyasalı iki yönlü olarak basar yani bi süre  normal   dolaştırırken daha sonra tam tersine kimyasalı basar bu işlemde  petek   çalkalanmış gibi olur kimyasal çamuru ve kurumu çözer kaldırır  ve pis  su  makınada toplanır
Temizlik kimyasalıyla işlem bittikten sonra  tesisatta kalan ilacın   durulanması gerekir bunun içinde başka bi  kimyasal durulamak için yine   aynı yöntemle tesisata ve peteklere basılır  yıkama yapılmış ve tesisat   arınmış olur
En son olararak koruyucu kimyasal    eklenir bu ilacın özelliğin peteklerinizin bir sonraki bakım süresini    uzatmak yeniden tesisatta oluşacak kireçlenmelerin süresini uzatmak    içindir.
Petekler kalerüfer tesisatı ve kombi filitreleri  temizlendikten sonra   tesisatın suyu verilir peteklerın havalarını alırız  ve çalıştırarak son   kontrolleri yaparak teslim ederiz.

 

 

Isıtma Sistemi Temizliği

Radyatörlerinizi  duvar askılarından sökmeden,   meskeninizi kirletmeden kimyasal ilaçla ve  özel makinalarımızla tüm   tesisatınızı önce ön yıkama sonrasında ise akış  yönünü   belirleyebildiğimiz solüsyonun sisteminizde bekletilmesi ile tüm    sisteminize rahat bir nefes aldırıyoruz. Tesisatınızda ve    peteklerinizde bulunan tüm tortu, kir, pas ve su taşları çözülerek    vakumlu makinemiz ile ortalama 2 saat süren bir işlemle temizleniyor ve    tesisatınız ilk günki performansını tekrar yakalamış olur.

DİKKAT

piyasada   petek yıkama adı  altında bu işi yaptığını idaa eden kişilerin ucuz   fiyat vererek sadece  suyu değiştirip temizlendiğini idaa ediyorlar    petek temizliğiyle  kimyasal ilaçla yıkamayla petek suyunun   değiştirilmesini sakın  birbiriyle karıştırmayın  gelen kişilerin   koydukları kimyasal ilaçları  mutlaka sorun ilacın özelliğine bakın   kimyasal ilaç koymuyorlarsa boşuna  para vermeyin cünkü su   değiştirmesini sizde kendiniz evde  yopabilirsiniz paranızda boşa   gitmez.bizim yaptığımız önce ön yıkama ile  tesisat temizlenir daha   sonra kimyasal ilaç koyarak yıkama başlar  yaklaık 1saat akış yönü   değiştirerek tortulardan arındırılır ve son  olarak durulama işlemine   gecilir.ve kombi petekleriniz ilk günkü gibi  performansını yakalamış   olur.bu işlemde toplam 3saat sürmektedir.

35tesisat olarak, kalorifer tesisatlarınızın su kaçak tespitlerinizi noktasal olarak  bulmaktayız.

Sisteminizde   oluşan kireçlenmeyi  çözmediğiniz sürece, ne doğalgaz yakıt tasarrufu   ne kalorifer kazanları  tasarruf ürünleri hiçbir fayda göstermez. Bunun   sonucunda kalorifer  kazanları arıza, kombi arıza, merkezi sistemlerde   tıkanıklıklar devam  eder.

Kalorifer,   kombi peteklerinizin  yarısının ısınıp yarısının ısınamaması,   evinizdeki bazı odaların ısınıp  bazı odaların ısınamaması hatta merkezi   sistemle ısınan binaların bazı  dairelerinin hiç ısınmaması sorununa  en  uygun çözümü tüm tesisatınızı  temizletmektir.

İzmirde   petek temizleme, bornovada petek temizleme, bayraklıda petek  temizleme,  karşıyakada petek temizleme, balçovada petek temizleme,  narlıderede  petek temizleme, çiğlide petek temizleme, petek temizleme  bornova, petek  temizleme bayraklı, petek temizleme narlıdere, petek  temizleme balçova,  petek temizleme çiğli petek temizleme konak , petek  temizleme alsancak,  petek temizleme aliağa, evim ısınmıyo bornova, evim  ısınmıyo karşıyaka,  evim ısınmıyo alsancak, evim ısınmıyo konak, evim  ısınmıyo balçova,  evim ısınmıyo narlıdere, evim ısınmıyo, izmir de  petek temizleme,  kalorifer temizliği, petek temizliği, tesisat  temizliği, izmir tesisat  temizliği!

 

Yorum
kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.