0 532 601 45 94
info@35tesisat.com
14 Temmuz 2016
PETEK TEMİZLİĞİ KONAK 0232 388 2 333-0532 601 45 94

 

PETEK TEMİZLEME ve RADYATÖR YIKAMA

 

 

Faydaları

  • Kombinizin daha verimli ve rahat çalışmasını sağlar
  • Peteklerde meydana gelen kireç, su taşı, pas, tortu birikintilerini önler ve kombinizin ömrünü uzatır.
  • Yakıttan tasarruf sağlar ve paranız cebinizde kalır.
  • Yıllarca tesisat içerisinde dönen suyun temiz kalmasını sağlar.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır ?

Petekleriniz eskiye oranla az ısınıyorsa yine peteklerinizde alt yada üst kısımlarda ısı kayıpları meydana geliyorsa peteklerinizin temizleme zamanı gelmiştir pektek temizliği bakımı maksimum 3 yılda bir defa mutlaka yapılmasını öneririz normalde 2 yılda bir petek temizliği yapılsa daha iyi olacaktır.
petek temizliğinin ve petek bakımının faydaları:
Temizlik sonrasında daha iyi ısı transferi ve sükilasyon olacağından faturanızda azalma olur
Tesisat temizlendiği için balçık ve oluşan kurumlardan arınır filitrelerde temizlenir ve kombi rahat çalışır kombinizin ömrünü uzatır.
Temizlenen bir kalerüferde hissedilir şekilde ısı artışı olur düşük ayarlarda daha iyi ısınır

Peteklerin temizliğinde 3 farklı kimyasal kullanıyoruz ve bu işlemi peteklerinizi sökmeden bu iş için geliştirilmiş bir makina yardımı ile temizliyoruz.
Ekibimiz önce tesisatı ve petekleri su ile kaba pisliğini temizler ikinci aşamada temizleme kimyasalını makinaya koyup tek tek peteklerde dolaştırır makina kimyasalı iki yönlü olarak basar yani bi süre normal dolaştırırken daha sonra tam tersine kimyasalı basar bu işlemde petek çalkalanmış gibi olur kimyasal çamuru ve kurumu çözer kaldırır ve pis su makınada toplanır
Temizlik kimyasalıyla işlem bittikten sonra tesisatta kalan ilacın durulanması gerekir bunun içinde başka bi kimyasal durulamak için yine aynı yöntemle tesisata ve peteklere basılır yıkama yapılmış ve tesisat arınmış olur
En son olararak koruyucu kimyasal eklenir bu ilacın özelliğin peteklerinizin bir sonraki bakım süresini uzatmak yeniden tesisatta oluşacak kireçlenmelerin süresini uzatmak içindir.
Petekler kalerüfer tesisatı ve kombi filitreleri temizlendikten sonra tesisatın suyu verilir peteklerın havalarını alırız ve çalıştırarak son kontrolleri yaparak teslim ederiz.

 

 

Isıtma Sistemi Temizliği

Radyatörlerinizi duvar askılarından sökmeden, meskeninizi kirletmeden kimyasal ilaçla ve özel makinalarımızla tüm tesisatınızı önce ön yıkama sonrasında ise akış yönünü belirleyebildiğimiz solüsyonun sisteminizde bekletilmesi ile tüm sisteminize rahat bir nefes aldırıyoruz. Tesisatınızda ve peteklerinizde bulunan tüm tortu, kir, pas ve su taşları çözülerek vakumlu makinemiz ile ortalama 2 saat süren bir işlemle temizleniyor ve tesisatınız ilk günki performansını tekrar yakalamış olur.

DİKKAT

piyasada petek yıkama adı altında bu işi yaptığını idaa eden kişilerin ucuz fiyat vererek sadece suyu değiştirip temizlendiğini idaa ediyorlar  petek temizliğiyle kimyasal ilaçla yıkamayla petek suyunun değiştirilmesini sakın birbiriyle karıştırmayın  gelen kişilerin koydukları kimyasal ilaçları mutlaka sorun ilacın özelliğine bakın kimyasal ilaç koymuyorlarsa boşuna para vermeyin cünkü su değiştirmesini sizde kendiniz evde yopabilirsiniz paranızda boşa gitmez.bizim yaptığımız önce ön yıkama ile tesisat temizlenir daha sonra kimyasal ilaç koyarak yıkama başlar yaklaık 1saat akış yönü değiştirerek tortulardan arındırılır ve son olarak durulama işlemine gecilir.ve kombi petekleriniz ilk günkü gibi performansını yakalamış olur.bu işlemde toplam 3saat sürmektedir.

35tesisat olarak, kalorifer tesisatlarınızın su kaçak tespitlerinizi noktasal olarak  bulmaktayız.

Sisteminizde oluşan kireçlenmeyi çözmediğiniz sürece, ne doğalgaz yakıt tasarrufu ne kalorifer kazanları tasarruf ürünleri hiçbir fayda göstermez. Bunun sonucunda kalorifer kazanları arıza, kombi arıza, merkezi sistemlerde tıkanıklıklar devam eder.

Kalorifer, kombi peteklerinizin yarısının ısınıp yarısının ısınamaması, evinizdeki bazı odaların ısınıp bazı odaların ısınamaması hatta merkezi sistemle ısınan binaların bazı dairelerinin hiç ısınmaması sorununa en uygun çözümü tüm tesisatınızı temizletmektir.

İzmirde petek temizleme, bornovada petek temizleme, bayraklıda petek temizleme, karşıyakada petek temizleme, balçovada petek temizleme, narlıderede petek temizleme, çiğlide petek temizleme, petek temizleme bornova, petek temizleme bayraklı, petek temizleme narlıdere, petek temizleme balçova, petek temizleme çiğli petek temizleme konak , petek temizleme alsancak, petek temizleme aliağa, evim ısınmıyo bornova, evim ısınmıyo karşıyaka, evim ısınmıyo alsancak, evim ısınmıyo konak, evim ısınmıyo balçova, evim ısınmıyo narlıdere, evim ısınmıyo, izmir de petek temizleme, kalorifer temizliği, petek temizliği, tesisat temizliği, izmir tesisat temizliği!

Yorum
kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.